Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgrzewanie siedzeń O3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podgrzewanie siedzeń O3

    Zamieszczone przez ahmed799
    Zamieszczone przez maksiu
    przebieg 230 km
    moja ma niewiele więcej 960 km, a i spalanie Pb w cyklu mieszanym (korki w 3mieście) wychodzi 7,6 l/100km

    [ Dodano: Nie 11 Maj, 14 18:54 ]
    Też Wam wyskakuje na forum z prawej strony jakaś reklama dywaników??
    Ad muncher i nie zobaczysz żadnych reklam polecam

  • #2
    Podgrzewanie siedzeń O3

    Hej, wkrótce odbieram O3. W ramach doposażenia zamówiłem m.in. podgrzewane siedzenia, a... zapomniałem zapytać czy jest to podgrzewanie tzw. działa/nie działa, czyli 1 stopniowe, czy może siła grzania ma regulacje np 3 stopniową tak jak w Focusie? Wie ktoś?
    Srebrna Ambition plus pakiet Amazing i GSM

    Komentarz


    • #3
      Porschak,

      3 stopnie regulacji
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Dzięki, to fajnie, bo w corolli miałem 1 stopień i czasem za gorąco w d... było
        Srebrna Ambition plus pakiet Amazing i GSM

        Komentarz


        • #5
          w O1 jest 5 stopni regulacji

          Komentarz


          • #6
            Czy uzywacie podgrzewanych siedzeń? Ja je zamowilem, gdyz bez nich nie mozna bylo zamowic webasto, natomiast przy z tego co czytalem szybko nagrzewajacym sie silniku tsi takie siedzenia pokryte tkanina a nie "zimną"skora wydają się zbędnym gadżetem. Przydadzą się?
            O3 1,4 TSI 140KM Elegance
            Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
            Przebieg-ponad 25 000 km ...

            Komentarz


            • #7
              Tez nad tym myslalem, pomimo, ze zamowilem fotele skorzane. Jak jest webasto, to wyobrazam sobie, ze podgrzewane fotele srednio sie przydadza. Dziwi mnie czemu nie mozna zamowic samego webasto :-/

              Nie wspominajac juz o podobno szkodliwym dzialaniu takich foteli na pewne czesci ciala u facetow :szeroki_usmiech
              Mój Brzydal :-)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Alf
                Czy używacie podgrzewanych siedzeń?[...]Przydadzą się?
                No pewnie! Ja u siebie na O2FL używam ich na co dzień i jestem nimi zachwycony! Nieoceniona pomoc gdy siadasz w zimnym aucie (welurowa tapicerka też jest zimna, może nie tak jak skóra, ale też to jest bardzo odczuwalne). Nagrzewają się w kilka minut i start w takich warunkach jest miodzio! Jeszcze innym aspektem jest to, że jak jesteś padnięty - pomogą Ci się pozbierać przy złapaniu dreszczy. Kilka razy mnie to spotkało (o dziwo w lecie) - w Fabce bez dupogrzajek był dramat, ale w O2 udało mi się to zwalczyć w kilka minut. :szeroki_usmiech
                Ja jestem jak najbardziej za!
                Vy 73! de S!@w

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Alf
                  Czy uzywacie podgrzewanych siedzeń? Ja je zamowilem, gdyz bez nich nie mozna bylo zamowic webasto, natomiast przy z tego co czytalem szybko nagrzewajacym sie silniku tsi takie siedzenia pokryte tkanina a nie "zimną"skora wydają się zbędnym gadżetem. Przydadzą się?
                  Używam pomimo posiadania Webasto nie zawsze włączam Webasto przy temperaturze 5-6 stopni a po nocy siedzenia są zimne. Co do szybkiego nagrzewania się silnika TSI to w ogóle się nie zgodzę, przy 6 stopniach po nocy silnik po mieście nagrzewa się do 90 stopni jakieś 4-5 km (oczywiście bez włączania Webasto). Nie wiem ile mu zajmuje nagrzanie się do 90 stopni przy 2-3 stopniach ponieważ poniżej 4 włącza się samoczynnie Websto i dogrzewa silnik (lampka zgaszona, jedynie je słychać) i wtedy 90 stopni jest po chwili.
                  Inna sprawa to, że głupotą jest zmuszanie ludzi domawiających system "Webasto" żeby tez domówili ogrzewane siedzenia. Sprzedawca twierdził, że spowodowane to jest montażem większego akumulatora i alternatora (akumulator jest większy co do alternatora nie miałem jak tego zweryfikować).
                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                  Komentarz


                  • #10
                    A ile czasu potrzeba, aby przy zewnetrznej temp. W okolicy zera stopni poczuć, ze siedzenia przyjemnie grzeją? To są sekundy, minuty?
                    Czy ustawiajàc na maxa, są one bardzo ciepłe?
                    Czy kierowca może sterować ustawieniami dal siedzenia pasażera, tzn. przyciski są gdzieś pod ręką?
                    Czy jest jakaś kontrolka informująca o włączonym grzaniu foteli?
                    O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                    Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                    Przebieg-ponad 25 000 km ...

                    Komentarz


                    • #11
                      1. Wystarczy kilka sekund i już czujesz że grzeją.
                      2. Nigdy nie korzystałem z max grzania.
                      3. Kierowca może sterować ustawieniem ogrzewania siedzenia pasażera, przycisk masz w tym samym rzędzie co AC/ obieg zamknięty/ ogrzewanie tylnej szyby/ webasto.
                      4. Tak jest kontrolka przy przycisku w sumie są trzy kontrolki ( gdy świecą 3 oznacza max grzanie gdy 2 średnie a gdy świeci się 1 oznacza to najmniejsze grzanie).
                      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Alf
                        A ile czasu potrzeba, aby przy zewnetrznej temp. W okolicy zera stopni poczuć, ze siedzenia przyjemnie grzeją? To są sekundy, minuty?
                        Czy ustawiajàc na maxa, są one bardzo ciepłe?
                        Czy kierowca może sterować ustawieniami dal siedzenia pasażera, tzn. przyciski są gdzieś pod ręką?
                        Czy jest jakaś kontrolka informująca o włączonym grzaniu foteli?
                        Ad1. sekundy
                        Ad2. bardzo. Jak dla mnie 2 poziom jest za mocny nawet

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez elektrykprosty
                          Ad2. bardzo. Jak dla mnie 2 poziom jest za mocny nawet
                          Podobne mam spostrzezenia, ale poczekajmy na wieksze mrozy.
                          Zamowilem podgrzewane stolki, bo bylo takie wymaganie przy grzanej przedniej szybie, wcale ich nie chcialem, ale teraz nie wyobrazam sobie jazdy rano bez nich
                          Black magic

                          Komentarz


                          • #14
                            Dziękuję za wyjaśnienie...
                            Skoro jest tak jak piszecie, to nawet jak nie uruchomię webasto przed odjazdem, to podczas odsniezania samochodu stolki sie nagrzeją i juniorowi bedzie cieplej podczas 5 minutowej drogi do szkoly. Ja pożniej jadę dalej, ale wtedy juz samochod zdazy sie nagrzac od jazdy...
                            O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                            Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                            Przebieg-ponad 25 000 km ...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez MadDriver
                              szkodliwym dzialaniu takich foteli na pewne czesci ciala u facetow
                              Umiejscowienie w takim, a nie innym miejscu "tej" części ciała nie jest przypadkowe, to raz, a dwa, jak za ciepło w okolicę to można się jeszcze czegoś innego nabawić i wtedy to tylko proktolog pomoże.
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Alf
                                Skoro jest tak jak piszecie, to nawet jak nie uruchomię webasto przed odjazdem, to podczas odsniezania samochodu stolki sie nagrzeją i juniorowi bedzie cieplej podczas 5 minutowej drogi do szkoly. Ja pożniej jadę dalej, ale wtedy juz samochod zdazy sie nagrzac od jazdy...
                                ALf czy junior nie jeździ w foteliku ? Bo jeśli jeździ to raczej ogrzewanie siedzenia niewiele mu pomoże.
                                Alf czy ty naprawdę wydałeś 4800 zł na system Webasto, a potem szukasz rozwiązań, żeby go nie używać? Po co masz marznać po co masz skrobać szyby czy nawet odśnieżać przednią i boczne szyby skoro masz / lub będziesz miał taki system? Twoja sprawa ale troszkę tego nie rozumiem.
                                Troszkę muszę Cie jednak zmartwić system Webasto włączy się samoczynnie jak na dworzu będzie poniżej 4 stopni a silnik będzie zimny i nie ma możliwości go wyłączyć wyłączy się sam jak płyn osiągnie 90 stopni. (no chyba, że będziesz jeździł na rezerwie paliwa)
                                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Z webasto nie bede korzystał codziennie, poniewaz nie zawsze wyjeżdżam o tej samej porze rano, wiec nastawic godziny odjazdu nie bede mogl zawsze, dodatkowo samochod obecnie parkuje w takiej odleglosci od domu, ze pilotem np z okna nie bede mogl systemu włączyć. Wtedy to właśnie zamierzam przesadzić juniora z fotelika na przednie siedzenie, aby nie marzł przez te kilka minut, kiedy ja bede odsniezał, bo przeciez po podejsciu do samochodu i uruchomieniu systemu nie bede czekal 20 minut, az odszroni szyby. Jezeli już wymuszono na mnie doplate do grzanych stołków, to staram się znalezc dla nich jakies zastosowanie....

                                  P.s dla mnie idelane byloby właczanie webasto smsem, widzialem na ich stronie, ze takie rozwiazanie juz oferuja.... Niestety w octavi tego nie ma...
                                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ale skoro wieczorem wiesz, o której wieziesz młodego do szkoły, to dlaczego nie możesz nastawić webasto na tę porę?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W tym problem, ze nie zawsze wiem przed zostawieniem samochodu na parkingu wieczorem, jak będzie wyglądał dokładnie poranek dnia następnego :wink:
                                      Młody ma kilka razy na popoludnie, czasem odprowadza go zona, więc wyjeżdżam wcześniej sam,w weekendy tez nie zawsze planuję wyjazdy gdziekolwiek co do minuty- mamy dość dynamicznie zmieniająće się rozkłady dnia :wink:
                                      Damy radę, lepiej mieć takie systemy i nie zawsze korzystać, niż nie mieć i zazdrościć sąsiadom :lol:
                                      O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                      Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                      Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Alf
                                        bo przeciez po podejsciu do samochodu i uruchomieniu systemu nie bede czekal 20 minut, az odszroni szyby.
                                        Zamieszczone przez Alf
                                        obecnie parkuje w takiej odleglosci od domu, ze pilotem np z okna nie bede mogl systemu włączyć.
                                        Pilot łapie już z około 600 metrów nawet jak masz samochód dalej i pilot Ci nie złapie z domu zawsze musisz dojść do samochodu i w odległości tych około 600 metrów już możesz załączyć system a zanim przejdziesz te 600 metrów (z juniorem) to coś już szyby odpuszczą. Przejście 600 metrów z juniorem to chyba około 10 minut mi w 10 minut od włączenia odmraża szyby boczne i przednią przy -2 stopniach (więcej mrozu na razie nie było wiec nie sprawdzałem)
                                        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Alf
                                          Wtedy to właśnie zamierzam przesadzić juniora z fotelika na przednie siedzenie, aby nie marzł przez te kilka minut, kiedy ja bede odsniezał, bo przeciez po podejsciu do samochodu i uruchomieniu systemu nie bede czekal 20 minut, az odszroni szyby. Jezeli już wymuszono na mnie doplate do grzanych stołków, to staram się znalezc dla nich jakies zastosowanie....
                                          to nie jest dobry pomysł, miejscowo rozgrzany dzieciak tak czy inaczej będzie musiał wyjść na zimno
                                          przecież z domu wyjdzie i do auta wsiądzie ubrany na ciepło, więc w tym czasie nie przemarznie

                                          grzane stoli to zabójstwo dla jąder jak i jeśli też tam grzejąw tym miejscu dla części lędzwiowej/krzyżowej kręgoslupa

                                          kup mu drugą szczotkę niech omiata auto razem z tobą

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            A w lecie jak sieda sie na rozgrzany fotel, ktory przez cala droge nie bedzie chlodnieszy to co ... no nie przesadzajmy
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X